Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Technická fontána na Novackého ulici — obnova vonkajšieho vzhľadu fontány

Novackého1
Generálny investor Bratislavy ako správca Technickej fontány na Novackého ulici od ing. arch. Jozefa Fabianeka na Novackého ulici v Bratislave zabezpečil obnovu jej vonkajšieho vzhľadu.
 

 
 

Fontán nachádzajúca sa v parčíku na rohu Novackého a Adámiho ulice je dielom Ing.arch.Jozefa Fabianeka. Fontánu tvoria dve kaskádovité nádrže s vlastným vodotryskom.

Bola vybudovaná v 70 – tých rokoch, avšak ako kompletné dielo nebolo nikdy dokončené. V nádrži sa nachádza betónový podstavec určený na osadenie plastiky, ktorá na fontánu nebola nainštalovaná.

  Bazén fontány od roku 1970 nebol opravovaný. Obklad bazéna bol značne poškodený, vo veľkej miere chýbal. Dno bazéna bol taktiež popraskaný, obrubník bazéna značne popísaný, na viacerých miestach chýbal  obklad.   Z dôvodu nespokojnosti obyvateľov ako aj Mestskej časti Bratislava Karlová Ves sme pristúpili k jej obnove. Vonkajší vzhľad fontány bol koncom marca obnovený.

 
Kontakt: Ing. Jozef Tóth
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.4.2017 / 6.4.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa