Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Technická fontána na Jurigovom námestí — obnova vonkajšieho vzhľadu fontány

Jurigovo1
Generálny investor Bratislavy ako správca Technickej fontány na Jurogivom námestí od akad. soch. Teodora Lugsa, akad. soch. Eugénie Lugsovej a ing. arch. Jozefa Fabianeka na Jurigovom námestí v Bratislave zabezpečil obnovu jej vonkajšieho vzhľadu.
 

 
 

Na Jurigovom námestí v mestskej časti Karlová Ves sa nachádza osemuholníková fontána. V osemuholníkovej nádrži sa nachádza štrnásť valcovitých útvarov rozličnej veľkosti, ukončených kovovými strieškami, zo stredu  ktorých strieka voda. 

Pôvodný modrobiely mozaikový obklad bazéna fontány bol značne znečistený vodným kameňom. Vodný kameň na mozaike vytvoril hnedý povlak. Čistou vodou napustený bazén už na prvý pohľad vytváral dojem znečistenej vody. Generálny investor Bratislavy vo februári zabezpečil úplné vyčistenie bazéna fontány  a vyhotovenie chýbajúcich antikorových striešok   na výtlačné potrubia.

Po vyčistení bazéna  z fontány vyniká práve modrobiela mozaika, ktorú obyvatelia môžu obdivovať.

 
Kontakt: Ing. Jozef Tóth
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.3.2017 / 2.3.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa