Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Slávnostné spustenie fontány na Batkovej ulici v Dúbravke

Batková1
Dňa 14. 06. 2014 bola slávnostne uvedená do prevádzky zrekonštruovaná fontána v parčíku na Batkovej ulici za účasti obyvateľov mestskej časti Bratislava - Dúbravka.
 

 
 

Kaskádovitá fontána vytvárajúca dojem široko rozloženého kvetu je dielom Ing. arch. Štefánie Krumlovej .

 

Fontána bola od roku 1976 prevádzkovaná v pôvodnom stave, bez vykonania väčšej opravy technologickej ako aj stavebnej časti. Pôvodný travertínový obrubník fontány bol posprejovaný, z časti rozbitý, mozaikový obklad dna a stien bazéna bol značne porušený. Technológia bola na hranici funkčnosti.

Vďaka poslaneckým aktivitám sa dostala rekonštrukcia fontány  do rozpočtu hlavného mesta ako poslanecká priorita.

Vlastná rekonštrukcia spočívala v obnove vonkajšieho vzhľadu fontány a v úplnej rekonštrukcii technologickej časti. Pôvodný porušený mozaikový obklad z dna a zo stien bazéna sa odstránil, obrubník bazéna sa vyčistil a chýbajúci a rozbitý travertínový obklad obrubníka sa doplnil.

Vlastný objekt fontány je plošne rozdelený na tri časti, ktoré sú navzájom prepojené. Sústava troch pravouhlých, navzájom sa prelínajúcich a výškovo odstupňovaných bazénov napĺňa kruhový chrlič. Kruhový chrlič priemeru 1,0 m s 24 tryskami je osadený v najväčšej z nich. Do stredu druhého a tretieho bazéna sa pridali nerezové trysky s efektom peniaceho žriedla. Vystrekujúca voda z kruhového chrliča v prvom bazéne vytvára dojem široko rozloženého kvetu.

V strojovni sa zdemontovala pôvodná technológia, ktorá sa nahradila novou technológiou a novými rozvodmi a taktiež dvomi novými čerpadlami. Zabezpečila sa kompletná výmena elektrickej inštalácie s novým rozvádzačom.

Rekonštrukciu vykonala firma stavaqua s.r.o. v spolupráci s Pavlom Martinkovičom.

Celkové náklady: 40 195,- € /vrátane 19 000,-€ z poslaneckých priorít /

 
Kontakt: Ing. Jozef Tóth
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.6.2014 / 18.6.2014

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa