Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

V okolí Horského parku pribudne trolejbusová trať

24.08.2011
V okolí Horského parku pribudne nová trolejbusová trať za viac ako dva milióny eur. Výstavbu dnes slávnostne spustili primátor Milan Ftáčnik a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ľubomír Belfi. Trať povedie po trase Stromová - Pražská - Brnianska - Prokopa Veľkého - Hroboňova.
 

 
 

Celkový náklad projektu je 2 361 000 eur, pričom päť percent zaplatí mesto, ostatné je príspevok Európskej únie a vlády. Podľa zmluvy má byť stavba dokončená do konca januára. Stavebné práce na trolejbusovej trati sú naplánované do polovice novembra. Práce, ktoré budú sústredené vo vozovni, boli rozplánované na 90 dní, dodávateľ stavby sa ich však pokúsi skrátiť na 60 dní.

 

Podľa Ftáčnika výstavbou trolejbusovej trate mesto ročne ušetrí 70 000 eur tým, že zruší zbytočné kilometre. Výhodou je podľa Ftáčnika aj to, že mesto môže rekonštruovať vozovňu a nemusí ťahať trolejbusy a autobusy do iných častí Bratislavy. "Nám sa tie peniaze, čo sme do toho dali, veľmi rýchlo vrátia. Zvýšime a zlepšíme dopravnú obslužnosť tohto územia a namiesto autobusov tu budú chodiť trolejbusy, je to ekologickejšie. Pre Horský park, ktorý je jedným z pľúc mesta, je to určite dobrá správa," uviedol Ftáčnik

 

V súvislosti s výstavbou trolejbusovej trate je obmedzená rýchlosť na uliciach Hroboňova a Prokopa Veľkého na 40 km/h. Podľa dodávateľa stavby budú však dopravné obmedzenia minimálne, pretože viac-menej všetky práce idú po chodníku. Obmedzenie spôsobia prekopávky vozoviek krížené s niektorými ulicami, podvrtávať sa bude Pražská a Brnenská ulica.

 
 

TT Pražská - Hroboňova

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.8.2011 / 24.8.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Realizujeme
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa