Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Nový nájomný bytový dom privíta do konca roka prvých obyvateľov

28.10.2010
Nový nájomný bytový dom pribudne koncom tohto roka v Bratislave. S jeho výstavbou sa začalo v júli minulého roku na ulici Pri Kríži v bratislavskej Dúbravke. Bytový dom je realizovaný ako združený objekt s mestskou časťou Dúbravka. Na výstavbu nájomných bytov v zmysle zmluvy o poskytnutí dotácie na obstaranie nájomných bytov poskytlo dotáciu Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR.
 

 
 

Výstavbou vzniklo 52 bytových jednotiek, z toho 26 bytov získa hlavné mesto a 26 bytov mestská časť Bratislava - Dúbravka. Bytový dom pozostáva z dvoch identických vchodov. Dom je založený na pilótach, výška domu je 9 nadzemných podlaží bez podpivničenia. V jednom vchode je 26 bytových jednotiek z toho je 24 bytov 2-izbových a 2 byty sú 1-izbové, na 1. nadzemnom podlaží sú dva byty pre imobilných obyvateľov.

 

Na 1. nadzemnom podlaží je aj vybavenie domu - vstupné priestory, kočikáreň, pivnice a schodisko s výťahom. Plocha 2-izbového bytu je  57,95 a 62,32 m2. Plocha 1-izbového bytu je 43,56 a 46,36 m2. V každom vchode sú dva byty pre  telesne postihnutých občanov. V blízkosti objektu je vybudovaných 59 parkovacích miest, z toho 4 pre imobilných občanov.

 

S úspešným uchádzačom verejnej súťaže na zhotoviteľa stavby firmou OTYK invest, s.r.o. bola 9. júla 2009 podpísaná zmluva o diele na vykonanie stavebných prác a 13. júla 2009 mu bolo odovzdané stavenisko. Stavebné práce začali prípravou územia, prekládkami jestvujúcich inžinierskych sieti.

 

V súčasnosti sa na stavbe uskutočňujú preberacie konania a je požiadané o kolaudáciu všetkých  objektov stavby.

 

Projektant stavby:                Ekosoftcentrum,  Bratislava – Ing. Július Olšiak, CSc.

 

Zhotoviteľ stavby:                OTYK invest, s. r. o. Bratislava

 

Náklady na bytovú                2 323 920, 39 Eur vrátane DPH z toho poskytlo

časť domu :                            dotáciu Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR

                                                   vo výške 580 980,00 Eur vrátane DPH

 

Termín výstavby:                   júl 2009 – november 2010

 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.10.2010 / 28.10.2010

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Realizovali sme: > Byty
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa