Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Nový nájomný dom v Bratislave

1.04.2010
Nový nájomný bytový dom pribudne koncom tohto roka v Bratislave. S jeho výstavbou sa začalo v júli minulého roku na ulici Pri Kríži v bratislavskej Dúbravke. Bytový dom je realizovaný ako združený objekt s mestskou časťou Dúbravka.
 

 
 

Výstavbou vznikne 52 bytových jednotiek, z toho 26 bytov získa hlavné mesto a 26 bytov mestská časť Bratislava - Dúbravka. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR na základe zmluvy o poskytnutí dotácie na obstaranie nájomných bytov zo dňa 2. decembra 2009 poskytne na stavbu dotáciu vo výške 580 980,00 € (vrátane DPH).

 

Bytový dom pozostáva z dvoch identických vchodov. Dom je založený na pilótach, výška domu je 9 nadzemných podlaží bez podpivničenia. V jednom vchode je 26 bytových jednotiek z toho je 24 bytov 2-izbových a 2 byty sú 1-izbové. Na 1. nadzemnom podlaží je byt pre imobilných obyvateľov. Na 1. nadzemnom podlaží je aj vybavenie domu - vstupné priestory, kočikáreň, pivnice a schodisko s výťahom. Plocha 2-izbového bytu je  57,95 a 62,32 m2. Plocha 1-izbového bytu je 43,56 a 46,36 m2.

 

S úspešným uchádzačom verejnej súťaže na zhotoviteľa stavby firmou OTYK invest, s.r.o. bola 9. júla 2009 podpísaná zmluva o diele na vykonanie stavebných prác a 13. júla 2009 mu bolo odovzdané stavenisko. Stavebné práce začali prípravou územia, prekládkami jestvujúcich inžinierskych sieti. Zo stavby bolo odvezených 660 m3 zeminy z potrebných  výkopov pri realizácii.

 

V súčasnosti sú na stavbe urobené prekládky jestvujúcich inžinierskych sietí, ukončené sú definitívne prípojky do objektu okrem plynovej prípojky a nosné železobetónové  konštrukcie. Ukončené sú murované obvodové steny a deliace priečky na 1-7 podlaží.  Plastové a hliníkové  výrobky sú ukončené na 1-6 podlaží, ďalej hrubé elektroinštalácie na 1-3 podlaží bez bytových rozvádzačov.

 

Projektant stavby:                               Ekosoftcentrum,  Bratislava –Ing. Július Olšiak, CSc.

Zhotoviteľ stavby:                                OTYK invest, s. r. o. Bratislava

Plánovaný termín výstavby:                  júl 2009 – november 2010

Stavebné náklady:                               2 550 342,30  € (vrátane DPH)

 

Nový nájomný dom v Bratislave

 
 
 
 
 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.4.2010 / 26.4.2010

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Realizujeme
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa