Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Bratislavčania majú kvalitnejšie a bezpečnejšie cesty

25.09.2009
Vyše 161 000 m2 komunikácií v Bratislave má nový povrch. Ide o historicky najrozsiahlejšiu komplexnú opravu, ktorú v tomto roku zrealizovalo Hlavné mesto SR Bratislava. Obyvatelia mesta tak získali kvalitnejšie a predovšetkým bezpečnejšie cesty.
 

 
 

Opravy si vyžiadali viaceré obmedzenia dopravy, ktoré sa však zaobišli bez výraznejších problémov. „Rád by som sa Bratislavčanom poďakoval za to, že  svojím zodpovedným prístupom zbytočne nekomplikovali už aj tak sťaženú situáciu v uliciach mesta. Odmenou im bude komfortnejšia jazda po cestách mesta“, uviedol primátor Andrej Ďurkovský. Ako dodal, Bratislave sa v tomto roku na opravy podarilo vyčleniť rekordných 15 miliónov eur.

 

Hlavné mesto menilo povrch na 7 dôležitých dopravných tepnách (viac ako 123 000 m2) prevažne počas letných mesiacov a to predovšetkým v záujme zachovania bezpečnosti na cestách. V lete sa ukončila aj rekonštrukcia Záhradníckej ulice so zatrávnením koľajovej trate. Súbežne s týmito opravami sa v úsekoch obnovilo aj skoro 2400 m2 zastávok MHD. Všetky úseky odovzdali dodávatelia stavby načas, väčšinou však v časovom predstihu.

 

Zároveň s najexponovanejšími cestami mesta sa opravovali aj miestne komunikácie, chodníky, zastávky MHD, cestná svetelná signalizácia či priechody pre chodcov. Tu sa opravilo vyše 40 000 m2 denne, okrem osobnej dopravy aj nákladnou a mestskou hromadnou dopravou zaťažovaných komunikácií.

 

Na opravách Bratislava úzko spolupracovala s Krajským dopravným inšpektorátom PZ v Bratislave. Náhradné trasy MHD mesto koordinovalo v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy.

 

Hrubý odhad skrytého dlhu v opravách komunikácií v hlavnom meste predstavuje čiastku niekoľko desiatok miliónov eur. Aj preto chce primátor Andrej Ďurkovský presadiť v rozpočte na rok 2010 vyčlenenie financií na ďalšie opravy ciest Bratislavy.

 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.10.2009 / 21.10.2009

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa