Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Rekonštrukcia starej časti Záhradníckej ulice sa začne v pondelok 16. marca 2009

Zahradnícka ulica
Hlavné mesto začne v pondelok 16. marca rekonštruovať Záhradnícku ulicu (stará časť) – dvojpruhovú komunikáciu v smere von z mesta v úseku Miletičova – Líščie nivy. Druhá etapa je dokončením projektu rozšírenia Záhradníckej ulice na štvorpruhovú komunikáciu, ktorý hlavné mesto prostredníctvom svojej organizácie GIB (Generálny investor Bratislava) začalo realizovať v máji minulého roka.
Účelom rekonštrukcie Záhradníckej ulice je zvýšenie jej dopravnej kapacity, rozšírenie z dvojpruhovej obojsmernej komunikácie na štvorpruhovú komunikáciu a tým vytvorenie celej trasy radiály Záhradníckej a Ružinovskej až po napojenie na Vrakunskú cestu. Súčasťou rekonštrukcie bolo vybudovanie cestných svetelných signalizácií, prestavba električkovej trate, nových zástaviek MHD, chodníkov a potrebných prekládok inžinierskych sietí do nových trás.

Stavba bude pokračovať rekonštrukciou vodovodných sietí, ktorá sa začne v pondelok 16. marca výkopmi na trávnatých plochách Záhradnícka – Jégého a Záhradnícka - Miletičova (pri trhovisku Miletičova). O týždeň neskôr 23. marca do 29. marca sa budú robiť prípravné práce v križovatke Záhradnícka – Mraziarenská v deliacom ostrovčeku (príprava na obojsmernú prevádzku po novej dvojpruhovej komunikácií) a vybudovanie prejazdu cez električkovú trať za Slovanetom v smere do Ružinova.

Tieto práce sú potrebné pre uzatvorenie „starej“ Záhradníckej ulice, kde bude najprv realizovaná pokládka nového vodovodného potrubia a nadväzne sa zrealizuje rekonštrukcia povrchu komunikácie, nové obrubníky s uličnými vpustami a z časti osadenie zábradlia pozdĺž celej komunikácie. Uzávierka komunikácie „stará“ Záhradnícka v úseku od Miletičovej ul. až po Mraziarenskú ul. sa plánuje od 30.marca 2009 s trvaním do júla 2009.

V období od 1. júla až do 1. septembra 2009 sa predpokladá realizovať stavebné práce na rekonštrukcií vodovodného potrubia na Miletičovej ul., keď bude čiastočne obmedzená automobilová doprava v križovatke Záhradnícka – Miletičova a časť Miletičovej ul. v smere na Trnavské Mýto. Po vybudovaní vodovodného potrubia, budú ukončené povrchy komunikácie v križovatke a na Miletičovej ulici. Náklady na druhú etapu rekonštrukcie Záhradníckej ulice predstavujú sumu 1 327 757 Eur.

Celá stavba rozširovania Záhradníckej ulice sa začala 19.05.2008 s prácami, ktoré podmieňovali výluku električkovej a trolejbusovej dopravy. Tieto práce boli ukončené v auguste 2008 a električková trať bola slávnostne otvorená a spojazdnená dňa 2. septembra 2008. Postupne sa realizovali stavebné práce na dokončení novej dvojpruhovej komunikácie, ktorá bola uvedená do užívania18.11.2008. Súčasťou novej komunikácie sú nové chodníky s bezbarierovými úpravami, cestné svetelné signalizácie Záhradnícka – Miletičova (úprava), Záhradnícka – Jégého, Záhradnícka – Mraziarenská, nové verejné osvetlenie, zástavky MHD. Zhotoviteľom stavby je Združenie Záhradnícka.
 

 
 
 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.3.2009 / 16.3.2009

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa