Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Prepojenie komunikácie Harmincova – Rázsochy je hotové

Prepojenie komunikácie Harmincova - Rázsochy
Od dnešného dňa (18. 12. 2008) je spustená premávka na novej komunikácii Harmincova ulica, s napojením na ulicu Rázsochy v mestskej časti Lamač. Komunikáciu dnes slávnostne otvoril primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Výstavbu realizovalo hlavné mesto, zastúpené Generálnym investorom Bratislavy, v súlade s programom a prioritami rozvoja hl. mesta SR Bratislavy.
 

 
 

Dokončením tejto výstavby pribudne Bratislavčanom ďalšia dopravná stavba, ktorá prinesie zvýšenie kvality dopravy v tejto lokalite. „Účelom tejto stavby je umožniť prepojenie mestských častí Lamač a Dúbravka, zlepšiť plynulosť premávky a odľahčiť dopravné zaťaženie v tomto úseku,“ povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Andrej Ďurkovský.

 

Rozpočtový náklad na realizáciu výstavby predstavuje sumu 20 mil. Skk (cca. 663 878 mil. €). Najväčším problémom výstavby bolo majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov pod novou komunikáciou, ktoré trvalo tri roky.

 

Výstavba novej komunikácie zabezpečí prepojenie mestských častí Lamač a Dúbravka. Cez svetelnú križovatku Harmincova - Lamačská je možné napojenie na sieť ostatných mestských komunikácií v Bratislave. Súčasťou stavby bola aj realizácia verejného osvetlenia, novej kanalizácie, dopravného značenia, smerových ostrovčekov s priechodmi pre chodcov, oplotenia záhrad a nevyhnutných prekládok podzemných vedení ( NN, plynu a vodovodu).

 

Začiatok novej komunikácie je na konci mostného objektu, ktorý bol realizovaný v rámci diaľnice D2, koniec úseku je v pripojení na existujúcu ulicu Pod Zečákom v MČ Lamač. Komunikácia je kategórie MO 9/50 s dvoma jazdnými pruhmi šírky 3,5 m. Celková dĺžka komunikácie je 131 m. Po ľavej strane v smere od mostného objektu je chodník šírky 2m.

 

Fakty:

Stavebník: Hlavné mesto SR Bratislava

Obstarávateľ: Generálny investor Bratislavy

Projektant: Dopravoprojekt a.s. Bratislava

Zhotoviteľ: Trnavská stavebná spoločnosť a.s., Trnava

Začiatok výstavby: 20.8.2008

Ukončenie výstavby: 8.12.2008

 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.12.2008 / 19.12.2008

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa