Generálny investor Bratislavy
 
 


Vyhľadávanie

? |...
 
 
 

Nové komunálne byty na Dlhých Dieloch

1.06.2007
Na ulici Hany Meličkovej na sídlisku Dlhé Diely v Karlovej Vsi v tomto roku pribudne do majetku hlavného mesta 90 nových komunálnych bytov, ktorých realizáciu zabezpečuje mestská investorská organizácia GIB. Výstavba komunálnych bytov je jedna z priorít rozvoja Bratislavy, ktoré poslanci mestského zastupiteľstva prijali na roky 2004 - 2006.
 

 
 

Stavba 90 bytov si vyžiada náklady vo výške 153 miliónov korún, pričom hlavné mesto ráta aj so štátnou dotáciou vo výške 30 miliónov korún. V objekte, ktorý sa skladá z 3 častí, budú jedno, dvoj a trojizbové byty, ale aj byty pre znevýhodnených občanov, ktoré musia spĺňať špecifické kritériá – napr. nižšie položené parapetné dosky, širšie dvere, špeciálne vybavenú kúpeľňu a pod.

 

Súčasťou stavby je aj výstavba prístupových komunikácií, chodníkov, parčíka so zeleňou, fontánou, ale aj detským ihriskom. Nechýbajú garážové státia a nebytové priestory, v ktorých bude napr. lekáreň, ambulancie viacerých lekárov, ale aj niekoľko drobných predajní.

 

Podľa informácií z dnešného kontrolného dňa, objekt bude stavebne dokončený v novembri tohto roka. Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy eviduje okolo 900 žiadostí na pridelenie bytu.

 

Generálny investor Bratislavy v minulom roku v apríli 2005 zrealizoval výstavbu  95 komunálnych bytov v novopostavenom obytnom dome na Janotovej - Tománkovej ulici rovnako na sídlisku Dlhé diely v Karlovej Vsi.

 
Kontakt: Ing. Štefan Strapko
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.9.2006 / 21.9.2006

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Realizovali sme: > Byty
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


webdesign & redakčný systém

Prihlásiť sa